top of page
  • telsiucaritas

Carito komandos telkimas bendraujant su pažeidžiamais asmenimis

Updated: Sep 26, 2023

Rugsėjo mėnesį Tauragėje ir Klaipėdoje vyko dvejos konsultacijos Caritas savanorių komandoms tema: "Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis". Juos vedė psichologė Eglė Ramanauskaitė. Mokymus organizavo Telšių vyskupijos Caritas.


Konsultacijų tikslas - efektyvi komunikacija ir komandinio veikimo organizavimas, siekiant išklausyti pažeidžiamus žmones. Psichologė pasakojo apie klaidas, kurios iškyla klausant, bendraujant su socialiai pažeidžiamais žmonėmis, ir kaip galima tokiems žmonėms padėti.


Klaipėdoje pagal aktyvų susirinkusiųjų dalyvavimą buvo galima spręsti, kad tema labai aktuali Carito savanoriams.

Konsultacijoje dalyvavo parapijos savanoriai, MTK jaunieji karitiečiai, taip pat savanoriai iš Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapijos Caritas, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos Caritas ir Palangos Caritas.

Klaipėdos Carito koordinatorė Aurelija Lipskė dalijosi, kad konsultacijos išties svarbios, nes Carito savanoriai dažniausiai bendrauja su socialiai pažeidžiamais žmonėmis. Tad susirinkusieji mokėsi kaip su tokiais žmonėmis komunikuoti, kaip neįžeisti.

Konsultacijų metu netrūko žaidimų ir praktinių užduočių.


"Mokymai buvo apie pagrindinius žmonių poreikius: saugumą, laisvę ir savigarbą. Sužinojome kaip visus šiuos poreikius atliepti bendraujant su pažeidžiamais žmonėmis. Viena mintis iš mokymų man labai įsiminė: "jei žmogus ir pasielgia blogai, tačiau jo galutinis tikslas dažniausiai vistiek yra geras". Jeigu asmuo padaro kažką netinkamo, tai galbūt taip yra todėl, kad jis kitaip nemoka, nors jo ketinimai yra geri", - kalbėjo A. Lipskė.


Tauragės Carito koordinatorė Vitalija Šlepavičienė patvirtino, kad tokios konsultacijos yra būtinos ir labai naudingos savananoriams, nes savanorystę pasirenka įvairių profesijų atstovai. Be to, tai padeda ir formuojant komandą, nes efektyvus bendravimas - visa ko raktas į sėkmę.

"Visuomet naudinga gauti informacijos kaip efektyviau bendrauti. Tai - puiki galimybė patobulinti žinias, išmokti kažko naujo. Tokie mokymai - investicija ir į save ir į sėkmingesnį bendravimą su kitais", - pasakojo Tauragės Carito atstovė.


Projektas finansuojamas iš SADM lėšų.

139 views0 comments

Comentários


bottom of page