top of page
  • telsiucaritas

Kaip Caritas atliepia į laiko ženklus?

Šiandieną Telšių vyskupijos Carite vyko seminaras, kurio tema - " Kaip Caritas šiandien atliepia į laiko ženklus?". Jį vedė Nuteistųjų integracijos programos vadovė Renata Dubauskė bei Kauno arkivyskupijos Carito direktoriaus pavaduotoja Milita Žičkutė - Lindžienė.


Seminaro metu kalbėta apie kintančią situaciją ir Carito "laikyseną" šiuo pokyčių laiku.

Aptarta bendruomenės, komandos reikšmė veikloje ir supančioje aplinkoje. Kalbėta apie vieną iššūkių - mažėjantį ilgalaikį įsipareigojimą. Gvildenta tema apie tai, kokia Carito vieta socialinėje srityje bei kaip savanoriai yra kviečiami eiti "nuo duoti prie būti".


Lektorės pasakojo apie Caritą šiandien: aptarta jo misija, veiklos pobūdis. Pristatyti esminiai Carito principai. Pabrėžta, kad Carito darbuotojų ir savanorių pastangos turi būti skirtos padėti kitam žmogui tapti savarankiškesniu ir pajėgesniu dalyvauti Bažnyčios ir visuomenės gyvenime.

Seminaro metu kalbėta, kas yra savanorystė, kam ji naudinga. Aptartas visuomenės požiūris į savanorystę.

Viešnios iš Kauno pristatė kaip grupuojama savanoriška veikla, taip pat, kokie yra savanorystės etapai.


Lektorės susirinkusias Carito savanores kvietė pasidalinti, kas jas pastūmėjo į savanorystę ir kas motyvuoja savanoriauti.


Dėkojame lektorėms Militai bei Renatai už įdomią paskaitą. Po jos Carito savanorės įgavo dar daugiau įkvėpimo ir išsinešė dar didesnį suvokimą, koks svarbus jų indėlis Carito veikloje.


Projektas finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.13 views0 comments

Comments


bottom of page