top of page
  • telsiucaritas

Pagėgiuose ir Šilutėje - konsultacija Carito savanoriams

Gruodžio 2-ąją Pagėgių bei Šilutės Carito savanoriai dalyvavo konsultacijoje "Savanorių kompetencijų ugdymas ir savanoriškos veiklos kokybės gerinimas", kuri vyko šiuose abiejuose miestuose.

Konsultaciją vedė lektorė, knygos „Darbo su savanoriais pagrindai“ autorė bei savanorys

tės konsultantė, lektorė dr. Neringa Kurapkaitienė.

Pasak N. Kurapkaitienės, savo kasdienybėje dažniausiai susiduriame tik su savo gyvenimo realijomis – kaip užsidirbti pinigų, baigti studijas, susirasti darbą, užauginti vaikus, prižiūrėti senstančius tėvus ir t.t. O išėjus savanoriauti pamatai tokių dalykų, kurių nė neįsivaizdavai iki tol esant. Susiduri su žmonėmis, situacijomis, kurios verčia permąstyti savo paties gyvenimą.

Apskritai, konsultacija buvo naudinga stiprinant jau turimas savanorystės kompetencijas bei tas, kurias dar reikėtų pastiprinti.

Anot Carito Pagėgių Carito koordinatorės Vidos Šveikauskienės, tai nebuvo paprasta paskaita, tai - nuoširdus pabendravimas, dalinimasis savo patirtimis ir bandymas atsakyti į klausimą, kodėl esu savanoris, kas mane motyvuoja ir kas mane trikdo.

Šilutės Carito koordinatorė Vidutė Rupšlaukienė džiaugėsi, kad nuolat stiprinamos Carito savanorių kompetencijos ir organizuojamos tokios konsultacijos kaip ši.

"Visada stengiuosi sudalyvauti tokio pobūdžio konsultacijose, nes mums, savanoriams, reikia stiprinti įgūdžius ir žinoti daugiau, o ir Caritas mums labai rūpi.

Be to, džiaugiuosi, kad lektorė atliepė į mūsų norą sužinoti daugiau ir apie tai, kaip į savanorių gretas pritraukti jaunesnius žmones. Tad tą dieną buvo aptartas ir platesnis kontekstas. Labai ačiū lektorei N. Kurapkaitienei,"- dėkojo Šilutės Carito atstovė.

Konsultaciją pagal projektą" Caritas organizacijos institucinių gebėjimų stiprinimas" organizuoja projekto vykdytojas Telšių vyskupijos Caritas.

Projektas finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija lėšomis.
13 views0 comments

Comments


bottom of page