top of page
  • telsiucaritas

Prasminga Telšių vyskupijos Carito ir skautų iš Prancūzijos bičiulystė

Šią vasarą Telšių vyskupijos Caritas (toliau - TVC) pradėjo bendradarbiavimą su skautais iš Prancūzijos Marie Baloche, Martin Benne ir Jules-Etienne Boude. Jie priklauso acociacijai Scouts de France ir dalyvavo projekte, kurį organizavo Prancūzijos Caritas Secours Catholique -Marne - Ardennes bei TVC. Bendradarbiaudami su TVC, svečiai per keletą savaičių spėjo padaryti nemažai gerų savanorystės darbų ne tik Telšiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Skautai dalijosi ir įspūdžiais apie savanorystės patirtį Lietuvoje. Dalijosi mintimis apie savanorystę Pasak savanorių iš Prancūzijos, pagrindinis jų tikslas - padėti žmonėms, pamatyti skirtumus ir panašumus jų bei mūsų šalyse. Prieš atvykdami į Lietuvą, jaunuoliai nelabai žinojo, kas tai per kraštas ir kuo galės būti naudingi Carite, visgi atvykę čia jie prisidėjo prie daugelio prasmingų darbų. Nors jų savanorystės laikas ir nebuvo ilgas.

Iš Prancūzijos skautai vyko automobiliu, apsistodami keliose skautams priklausančiose būstinėse Europoje. Nors kelias tolimas, pasiekę Žemaitijos sostinę, jie apsilankė Senjorų socialinės pagalbos centre, susitiko su Telšių Caritas vadove Edita Barsiene bei ukrainiečių savanorėmis. Taipogi savanoriavo Telšių Caritas valgykloje, kur juos lydėjo saleziečių vienuolis Piercarlo Manzo, susitiko su vietiniais skautais. Aplankė Rainių koplyčią. Telšių Atviro Jaunimo centro vadovė Saulena Pilitauskaitė taip pat atsiliepė į prašymą bendradarbiauti ir jaunuoliai iš Prancūzijos turėjo galimybę sudalyvauti "Open Kitchen" renginyje Džiuginėnuose, kuriame kartu su Jaunimo centro savanoriais iš Turkijos, Egipto, Gruzijos ir Ukrainos kvietė telšiškius paragauti savo šalies patiekalų. Savanoriai džiaugėsi ne tik naujomis pažintimis, bet ir galimybe pažinti mūsų kraštą, žmones, tradicijas. Jie pamatė, kad pagrindinės pagalbos kryptys Carite - tos pačios kaip ir jų šalyje. Kiek nustebo, jog Lietuvoje ženkliai mažesnė pabėgėlių problema.

Savanoriai apsilankė Hermano Šulco sodyboje, kur susitiko su misionieriais saleziečiais. Žolinių išvakarėse skautai padėjo Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio parapijoje. Taip pat jie dalyvavo ir lietuviškoje skautų stovykloje Šiauliuose, pamatė kokie panašumai ir skirtumai esti abiejose šalyse. Paskutinę savaitę skautai savanoriavo Vilniaus arkivyskupijos Caritas Betanijos valgykloje, taip pat padėjo žvakių dirbtuvėse.


Savanorystė Lietuvoje - neįkainojama patirtis Jaunuoliai pripažino, kad savanorystės sūkuryje turėjo laiko ir trumpam atsikvėpti, aplankyti Klaipėdą, išsimaudyti Baltijos jūroje. Jie nuvyko ir į Kryžių kalną, kuris svečiams iš Prancūzijos paliko bene didžiausią įspūdį. Jie teigė, kitur pasaulyje tokios unikalios vietos matyti netekę. Vėliau skautai aplankė ir Lietuvos sostinę, pasivaikščiojo senamiesčiu, spėjo paskanauti tradicinių lietuviškų patiekalų. Jaunuoliai džiaugėsi, kad savanorystė Lietuvoje praturtino jų patirtį. Grįžę į gimtinę jie dalinsis patirtimi su skautais ir Carito atstovais savo šalyje. Prancūzai labai dėkojo TVC vadovei Jūratei Damanskienei, kuri rūpinosi, kad savanorystė ir skautų laikas Lietuvoje būtų prasmingas bei įdomus. Jie tikisi dar sugrįžti į Lietuvą ir į Žemaitijos sostinę bei įkvėpti kitus įgyti savanoriavimo patirties Lietuvoje, nes ji - neįkainojama!AtsakytiPersiųsti


5 views0 comments

Comments


bottom of page